Přehlídka nejkvalitnější architektury v Česku

Soutěž Grand Prix Architecture – Národní cenu za architekturu už od roku 1993 tradičně vyhlašuje česká Obec architektů. V roce 2019 celý festival zaštítila značka Grohe, která pro vás i letos zajišťuje živý online přenos.

Hlavní ceny soutěže

Grand Prix Architektů
velká modrá kostka
udílí porota
Cena za životní dílo
velká červená kostka
udílí Rada Obce architektů
Porota uděluje další ceny v následujících kategoriích:
Novostavba
malá modrá kostka
Rekonstrukce
malá modrá kostka
Rodinný dům
malá modrá kostka
Architektonický design
malá modrá kostka
Interiér
malá žlutá kostka
Urbanismus
malá fialová kostka
Krajinářská architektura
malá zelená kostka
Cena za šetrnou stavbu
udělena ve spolupráci
s Českou radou pro šetrné budovy

Seznamte se s porotou

Portrét Michiela Hofmana.
NL
Michiel Hofman

V roce 1999 založil s Barbarou Dujardin HofmanDujardin Architects. Jejich projekty jsou výsledkem jedinečného přístupu, kterému říkají Shaping Intuition®, se zaměřením na blahobyt lidí v jejich okolí.

V současné době pracují na projektech v Nizozemsku, Belgii, Monaku, Velké Británii, Švýcarsku, Francii a Německu. Jejich projekty a nápady byly oceněny mezinárodními cenami za design, např. Audi Design Award 2008, Red Dot Design Award 2008 Germany, Wallpaper Design Award 2009 a Janus Award 2015 Paris.

Portrét Štefana Moravčíka.
SK
Štefan Moravčík

Vystudoval Fakultu architektury v Bratislavě. Od roku 1991 vlastní architektonicko-urbanistický ateliér na Slovensku. Za Phoenix Zeppelin centrum v Banské Bystrice (spoluautoři: B. Hovorka, M. Paulíny) projektované v roce 2009, dostal Cenu časopisu ARCH 2011, Cenu za architekturu Slovenské komory architektů CE.ZA.AR 2011, Národní cenu za architekturu Cena DUŠANA JURKOVIČA 2011 , a byl nominován za MIES-ARCH Cena Evropské unie Mies van der Rohe 2013.

Portrét Anne-Françoise Jumeau.
FR
Anne-Françoise Jumeau

Ředitelka Peripheriques Architectes se sídlem v Paříži. Anne-Françoise Jumeau studovala krajinářský design na L’Ecole du Paysage de Versailles a architekturu na Ecole d’architecture de Paris-Villemin.

Od roku 2009 do roku 2011 učila na Ecole nationale supérieure d’architecture de Versailles. Od roku 2013 je ředitelkou a tvůrkyní galerie současného umění Progress Gallery v Paříži. Také byla členkou evropské poroty Holcim Awards v roce 2005.

Portrét Any Kučan.
SI
Ana Kučan

Vyučuje krajinářskou architekturu na Biotechnické fakultě Univerzity v Lublani a vede Studio AKKA, ateliér krajinné architektury a městského designu. Vystudovala krajinářskou architekturu na Univerzitě v Lublani a městský design na Harvardu.

Získala řadu cen, např. cenu Piranesi (1998, 2002), cenu Plečnik (2003, 2016), Premio Fare Paesaggio (2016), Platinum Pencil (2017) a IAKS (2019). Kromě toho byla vedoucí umělkyní výstavy All Shades of Green pro slovinský pavilon na 12. Bienále architektury v Benátkách (2010).

Portrét Jana Magasanika.
CZ
Jan Magasanik

Český architekt dlouhodobě pobývající v Kodani. Vystudoval Fakultu umění a architektury na Technické univerzitě v Liberci. Od roku 2006 pracuje ve světoznámé architektonické kanceláři Bjarke Ingels Group (BIG) v Kodani, kdey je jedním z předních architektů.

Byl spoluautorem dánského pavilonu v čínské Šanghaji. Spolu s Kristinou Magasanik zodpovídá za galerii Deska v severočeském Ústí nad Labem, jejíž existenci se jim daří řídit i na dálku.